KONST / Litografier / Färglitografi 14688269

nr 1468 8269

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Signerad, numrerad 199/360, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 36x34, yttermått inklusive ram: 46x43 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 20:57:05

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg